“Ģenerālplāna” līdzautore: Nebaidos no pretējiem uzskatiem

Foto - ekrānšāviņš

2016.05.30 16:23

Dārta Katrīne Salna

LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas studente

Dienā, kad sazvanāmies ar žurnālisti  Ingu Spriņģi, viņa gaida lidmašīnu uz Briseli. Tur Eiropas Parlamenta ēkā paredzēts dokumentālās filmas “Ģenerālplāns” seanss. Kopš pirmizrādes Latvijā marta sākumā “Ģenerālplāns” izrādīts vairākās vietās Amerikā. Šonedēļ filmu paredzēts prezentēt Kijevā, savukārt pēdējais brauciens - uz Londonu - paredzēts pēc Jāņiem.

Par filmas prezentāciju Briselē I. Spriņģe saka: “Kā es jokojos visu laiku un saku kolēģei, sagaidu, ka būs kāds cīkstiņš kādreiz, ka mums arī būs kāda opozīcija. Briselē būs potenciāls, ka tur varētu atnākt Tatjanas Ždanokas atbalstītāji. Nezinu, vai viņa pati gribēs nākt un skatīties to filmu, bet viņa ir viena no mūsu filmas varonēm.” Kā izrādās pēc tam, T. Ždanoka tomēr nav atnākusi, bet savā vietā atsūtījusi asistenti.

Dokumentālā filma “Ģenerālplāns” (režisors Juris Pakalniņš, autores Sanita Jemberga, Inga Spriņģe, Arta Ģiga) pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību. Filmas stāstā iezīmēti trīs galvenie  pieturas punkti - Krievijas atbalstītās nevalstiskās organizācijas, Krievijas mediji un Krievijas atbalstīti, to intereses pārstāvoši politiķi, pie kuriem pieskaitīta arī T. Ždanoka.

No 26. aprīļa līdz 7. maijam filma demonstrēta vairākās vietās Amerikā – Sanfrancisko, Losandželosā, Sietlā, Vašingtonā un Ņujorkā. I. Spriņģe stāsta, ka mēģināts sasniegt maksimāli lielu auditoriju, jo Amerikā tā ir ļoti segmentēta. Kopumā reakcija bijusi ļoti labvēlīga un izraisījušās diskusijas, kas, viņasprāt, liecina par to, ka cilvēki nav palikuši vienaldzīgi. Lielākoties tikuši uzdoti jautājumi par to, kāpēc tik daudz cilvēku runā krieviski un, kā viņus iespējams integrēt.

Jau filmas tapšanas procesā radusies doma filmu prezentēt plašākai auditorijai. “Uzskatām, ka mums ir visas tiesības to darīt, jo mēs esam pašas klātienē šeit to visu novērojušas, un mums ir zināšanas,” klāsta I. Spriņģe. Lai gan filma veidota ļoti vienkārši, I. Spriņģe uzskata, ka, lai izvairītos no pārpratumiem, priekšzināšanas tomēr ir nepieciešamas.

Kā filmas līdzautore I Spriņģe ieguvusi ļoti daudz: “Ir gandarījums par kolektīvu darbu. Es iepazinos ar tik foršiem cilvēkiem kā Gintu Grūbi, ar Juri Pakalniņu, kas ir mums režisors. Es ļoti daudz pati kā personība no tā pilnveidojos.”


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Ziņas"

“Ģenerālplāna” līdzautore: Nebaidos no pretējiem uzskatiem

Dienā, kad sazvanāmies ar žurnālisti  Ingu Spriņģi, viņa gaida lidmašīnu uz Briseli. Tur Eiropas Pa ...

Justam novēl spožu nākotni

Eirovīzijai nav konkrēta formāta, kas ļautu korekti un objektīvi vērtēt katru mākslinieku atsevišķi, tāp ...

Latvijas Radio Latgales multimediju studija paredz darbu sākt 1.jūlijā

Latvijas Radio Latgales multimediju studijas projekta īstenošanai ir piešķirti 155 054 eiro un stud ...

Trešais LTV valdes loceklis - Ivars Priede

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekli finanšu vadības jautājumos apstipināts bijušais izdevniecī ...

Viens no LTV valdes locekļiem vēl domā, vai kandidēs atkārtoti

Nedēļa laika atlicis, lai kandidāti pieteiktos konkursā uz divām Latvijas Televīzijas valdes locekļu vie ...

Bez vienošanās sola izmaiņas žurnālistu akreditācijā tālāk nevirzīt

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) neatbalsta Valsts kancelejas (VK) sagatavotos grozījumus Ministru K ...