Aptauja ielās: Vai skatāties Krievijas TV kanālus? (1)

2016.06.11 13:17

Sabiedrībā jau ilgstoši notiek aktīvas diskusijas par to, kāda ir Krievijas mediju ietekme Latvijas cilvēku prātos un, vai Latvijā patiešām ir divas informatīvās telpas. Nesen skatītājiem Latvijā tika slēgts kanāls RTR Planeta. Tomēr neatkarīgi no šiem jautājumiem realitāte rāda, ka Latvijas sabiedrībā vienlīdz daudz tiek patērēti kā Latvijas, tā Krievijas mediji. Vai Rīgas ielās sastaptie ļaudis skatās Krievijas kanālus vai krieviski raidošās vietējās programmas, skaidroja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes žurnālistikas studenti Emīls Rotgalvis un Kristiāna Lazda.

Vai skatāties kādus Krievijas TV kanālus un, kāpēc?

Alise Broka, skolniece:

Nesanāk skatīties, nezinu, diemžēl vai par laimi, bet ar krievu valodu esmu uz “Jūs”, tāpēc neskatos. Domāju, ka tas, ka tiek slēgti krievu kanāli nāks par labu, ja iemesls ir propoganda, ja tie tiek slēgti tā pat vien, tad tas nav labi, jo tas var sadzīvot šeit dzīvojošos krievus.

Ārija Apine, pensionāre:

Dažreiz paskatos raidījumus krievu valodā, bet man liekas, ka tie nav krievu kanāli, tur kur tos dzīvniekus rāda, un tad reizēm mans vīrs skatās, kur mašīnas remontē, kaut kāds tur Dikaverī (domāts “Discovery”), apakšā iet latviešu burti, pa virsu krieviski runā, bet man šķiet, ka oriģināli tur tajā angļu valodā runā. Nu laikam jau sanāk, ka neskatos. Neskatos, jo man tur nekas interesants neliekas. Domāju, ka viena vai divu kanālu aizslēgšana neko nemaina.

Rūdolfs, mācās 2. ģimnāzijā, 10.klasē:

Skatos tikai tad, ja vecāki ir ieslēguši. Viņi skatās Pirmo Baltijas kanālu, ziņas un dažreiz kaut kādus raidījumus.

Agnese, strādā skaistumkopšanas sfērā:

Skatos “Precamies” pa PBK, reizēm uzslēdzu arī NTV, tur labas filmas var redzēt. Lietoju šos kanālus, jo patīk to saturs, latviešu kanālos nevar redzēt tik labas filmas, kā pa NTV. Par PBK - skatos tikai to pārraidi šobrīd, jo mūsu pašmāju precību šovi ir beigušies. Nekad neesmu skatījusies šobrīd aizslēgtos kanālus, bet domāju, ka to aizslēgšana rosina vēl lielāku sašķeltību latviešu un krievu starpā.

Romāns Safronovs, futbola treneris:

Jā, skatos. Vispār tā daudz televīziju skatīties nesanāk, bet kad skatos, tad diezgan daudz kanālus krieviski. RTR, TV3+, kaut kādi starptautiskie kanāli arī man ir krieviski. Nezinu, kāpēc tā sanāk. Latvijas kanālos interesanta satura trūkst. Ieslēdz kādu Latvijas kanālu un pārsvarā redzi to, kas jau kādas piecas reizes redzēts. Krievijas TV vismaz ir kāda dažādība. Ir interesanti seriāli, filmas. Ziņas vispār neskatos, tikai dažreiz internetā palasu. Televīzija man ir atslodzei, īpaši jau nedomāju – latviešu vai krievu kanāls, skatos, kas interesē. Vienkārši sanāk, ka krievu kanālos interesantāka programma.

Kristīna Gavrilova, stiliste:

Kaut ko jau sanāk skatīties, bet pārsvarā izklaidei. 1. Baltijas mūzikas kanāls, MuzTV, TV3+ - tādi pārsvarā. Nav nekāda lielā iemesla, kāpēc skatos šos kanālus, vienkārši piesaista. Saturs atbilst interesēm, varētu teikt. Zinu, ka man ģimenē daudzi vēl citus skatās un, piemēram, vecāku mājās tikai tādus kanālus skatās, vienkārši jo tā pierasts. Bet es gan īpaši nešķiroju. Skatos, kas patīk. Pietiekami arī kanālus latviski.

Jorens Kamirovs, pensionārs:

Jā, skatos. Nu, faktiski visu, kas man mājās pieejams. Ziniet, krievu televīzijā tomēr vairāk var uzzināt. Ir kaut kāda dažādība. Varu gan izklaidēties, gan daudz jauna uzzināt. Latvijas kanālus tā pa retam paskatos tikai. Tur kaut kā vienveidīgi viss. Skaties vienu kanālu un pārējos faktiski tas pats. Nav man arī liela vajadzība pēc latviešu TV, ja kanālos krieviski varu gan savus seriālus un filmas skatīties, gan ziņas noskatīties un reizē uzzināt gan to, kas Latvijā, gan Krievijā noticis. Mani tur viss pilnībā apmierina un netaisos neko savā ikdienā mainīt.

Aleksandrs Goldins, vidusskolnieks:

Televīziju neskatos vispār. Nav vajadzības, ja visu varu internetā atrast. Mājās gan jau kāds skatās, bet man liekas, ka tur dalās – kā kurš. Vecvecāki pārsvarā krieviski kanālus. Vecāki kā kuru reizi. Tētis laikam vairāk krieviski arī skatās. Nezinu, kāpēc. Laikam viņiem tā interesantāk – visādus seriālus skatīties. Mani tas īpaši nesaista.

JP
10:11 21.04.2017

When someone writes an article he/she keeps the thought
of a user in his/her mind that how a user can know it.

Thus that's why this piece of writing is outstdanding.
Thanks!

Also visit my blog post :: schnelleres haarwachstum