Diena: Vienotībai ziedojuši ierēdņi un viņu radinieki

Foto - Edijs Pālēns, LETA

2011.08.31 20:44

Pēdējā gada laikā partijas Vienotība  kasi ar vērā ņemamām summām papildinājuši vairāki Vienotības pārziņā esošās ministrijās strādājoši ierēdņi un viņu radinieki. Saskaņā ar Lursoft datubāzē pieejamo Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centra apkopoto informāciju starp ziedotājiem bijuši arī zaudējumus nesošu uzņēmumu dalībnieki, raksta laikraksts Diena.

Augustā Vienotībai ziedojuši vairāki ar Ekonomikas ministriju (EM) saistīti cilvēki. 15. augustā 2011 latu ziedojusi ekonomikas ministra padomniece Veronika Leja, 2. augustā 20 tūkstošus Vienotībai atvēlējusi EM valsts sekretāra Jura Pūces māte Dace Pūce, savukārt 4. augustā otrs viņas dēls Jānis Pūce ziedojis astoņus tūkstošus. Juris Pūce ir arī Vienotības valdes locekļa Edgara Jaunupa klasesbiedrs. Valsts sekretārs J. Pūce norāda, ka viņa māte un brālis ir pieauguši cilvēki, kuri paši atbild par savu rīcību. Savukārt viņš pats neziedojot, jo viņam neesot tādu līdzekļu.

«Ziedojums nav saistīts ar amatu, tas ir absolūti neatkarīgs lēmums,» Dienai sacīja V. Leja. Viņa nolēmusi ziedot, jo pirms tam balsojusi par Vienotību un šai partijai uzticas. V. Lejas vīrs Lauris Leja, kurš tāpat kā J. Pūce ir bijis E. Jaunupa klasesbiedrs, 2009. gadā uzvarēja konkursā par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieka amatu, bet no tā atteicās, jo formalitāšu kārtošana ievilkās vairāku mēnešu garumā.

Jūlija beigās Vienotībai 2500 latu ziedojis 1989. gadā dzimušais Jānis Trapiņš, kura tēvs Indulis Trapiņš 2009. gadā ievēlēts par Ikšķiles domes priekšsēdētāju no Jaunā laika (JL) saraksta. J. Trapiņš darbojas vecāku firmā SIA Akno, kas pašreiz strādā ar zaudējumiem, turklāt viss gada apgrozījums nesasniedz pat četrkāršu partijai sniegtā ziedojuma apjomu, informējis portāls Pietiek.com. J. Trapiņš Dienai sacīja, ka neizprotot, kāpēc tiek pievērsta uzmanība firmai, kurā viņš ir tikai darbinieks. Viņam esot citi finansējuma avoti, kurus viņš nevēlējās atklāt. «Šo politisko partiju es vēlos redzēt Saeimā. Nesaskatu problēmu, kāpēc nevarētu ziedot Vienotībai,» savu motivāciju skaidroja J. Trapiņš.

«Lai dzīve ietu labākā virzienā, lai nopelnītu, ziedoju Vienotībai,» saka Roberts Bandonis, bijušā iekšlietu ministra padomnieka Ivara Bandoņa tēvs. Viņš JL 2010. gada maijā ziedojis 9500 latu, lai gan uzņēmums SIA RB Namnieks, kurā Bandonis vecākais darbojas, pēdējos divus gadus strādājis ar zaudējumiem. Viņa dēls skaidroja, ka abi viņa vecāki ir partijas biedri, turklāt tēvs ir Stopiņu novada JL nodaļas dibinātājs un vadītājs. «Es, protams, lūdzu finansiāli atbalstīt partiju. Kad tika veikts ziedojums, es nestrādāju Iekšlietu ministrijā,» sacīja I. Bandonis. Viņš darbu ministrijā pārtrauca līdz ar bijušās iekšlietu ministres Lindas Mūrniecas demisiju.

 

Laikraksta Diena žurnālistes Anetes Ugaines raksts tapis sadarbībā ar Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centru un LU SZF žurnālistikas studentiem. Plašāk par projektu lasīt šeit.


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Partiju ziedotāji"

Naudu ziedojumam iedeva patēvs

Latvijas Universitātes žurnālistikas studenti, pētot partiju ziedotāju sarakstus, uzdūrās deviņpadsmit gadus vec ...

Ir.lv: Starp ziedotājiem amatpersonu visvairāk Saskaņas centram

Priekšvēlēšanu ziedošanas laikā Saskaņas centrs (SC) visuzskatāmāk parāda partijas disciplīnu, ...

LTV: Partiju ziedotāji paši strādājuši ar zaudējumiem

Latvijas Televīzijas raidījums De facto sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru un Latv ...

Diena: Lipmans šogad neziedos nevienam politiskajam spēkam

«Ja jau pats preziden ...

Diena: Vienotībai ziedojuši ierēdņi un viņu radinieki

Pēdējā gada laikā partijas Vienotība  kasi ar vērā ņemamām summām papildinājuši vairāki