Kā atzīmējat valsts dzimšanas dienu 18. novembri? (0)

Foto - Evija Trifanova/LETA

2015.11.17 10:44

Šonedēļ Latvijas valsts dzimšanas diena. Kā jau katru gadu notiek svinīgi pasākumi - militārā parāde, koncerti, uguņošana. Taču ģimenēs šos svētkus svin pēc saviem ieskatiem un tradīcijām. Kā Latvijas iedzīvotāji svin valsts svētkus, intervijās ielās vaicāja topošās žurnālistes LU SZF 2.kursa studentes Katrīna Elīna Āboliņa, Elizabete Reičela Puče, Elza Breidaka, Kintija Andersone.

Rita Vīksne, pensionāre:

Manā ģimenē daudzi ir piedalījušies barikādēs, tāpēc šajos svētkos sanākam visi mīļie cilvēki vienuviet un atceramies to, kā bija tad un kā ir tagad. Barikāžu laikā visa latviešu tauta bija vienota un, kopā sastingusi, gaidīja, kas būs. Lielākajai daļai skati bija pavērsti uz debesīm - es 18. novembri saistu ar šīm atmiņām. Ja godīgi, tad kādreiz valsts dzimšanas dienu atzīmēja daudz emocionālāk nekā tagad. Kad biju maza, vienmēr sapņoju, ka varēšu kādreiz izkārt Latvijas karogu pie sava īpašuma. Tagad es to varu!

Andris Berģis, Latvijas gāzes darbinieks:

Parasti ejam uz Krastmalu, jo man ir divas mazmeitas un daudz variantu nav. Viņu dēļ es dodos ārpus mājas, lai iepriecinātu šajā svētku dienā.

Zinaīda Kapluna, sētniece:

Dodos uz centru aizdedzināt svecīti kopā ar savu kaimiņu, kurš kādreiz ir dienējis armijā. Pēc tam kopīgi svinam, nedaudz iedzeram un atpūšamies. Uzskatu, ka šie svētki noteikti ir jāsvin, jo tie taču ir mūsu, un tie, kas nesvin, ir muļķi.  18. novembris pat man kā sētniecei ir brīvdiena!

Kristaps Jaunslavietis, students (strādā par metinātāju):

Es pats neesmu no Rīgas, taču šajos svētkos dažreiz atbraucu ar draugiem paskatīties salūtu. Uztveru to kā papildus brīvu dienu, kuru pavadīt kopā ar draugiem un ģimeni.

Indulis Lazda, celtnieks, pensionārs:

Viss jau atkarīgs no manas otras puses , bet vienmēr atzīmējam, uzklājot mājās galdu, taču citreiz arī izejam ārā paskatīties salūtu, pastaigāt pa Vecrīgu un iedzert kādu malciņu par valsti, par dienu un skaistām sievietēm.

Natālija, audzina bērnu:

Ģimenē nemaz nesvinam un neizjūtam šos svētkus, tā ir parasta brīvdiena. Mēs savā starpā nerunājam latviski, jo ilgu dzīves laiku pavadījām Amerikā, tāpēc mums šie svētki nav aktuāli - kaut ko par tiem zinām, kaut ko nē.

Tince Strazdiņa, audiologopēde:

Mums parasti mājās ir ēdieni Latvijas karogu krāsās, piemēram, saldais - dzērvenes pūdercukurā un parastās dzērvenes.  Latvijas dzimšanas diena ir vieni no tiem svētkiem, kuri mums vēl ir, tātad mūsējie. Manuprāt, jebkuram latvietim gan sirdī ,gan vispār šos svētkus vajadzētu atzīmēt.

Vita Brieže, pensionāre:

Es esmu palikusi viena, man dēliņš un vīrs ir jau zem zemes. Es eju uz visiem pasākumiem, uz kuriem varu aiziet. Sēroju par saviem kritušajiem. Nekā diža jau vienatnē nevar nosvinēt. Ar lielāko prieku piedalos valsts svētku pasākumos. Uguņošanu skatos pa televizoru, malkojot vīnu, jo ir vēls un vienam nav sevišķi omulīgi Krastmalā atrasties.  Ko man citu darīt, esmu jau 80 gadus veca.

Laura Brande, studente:

Neatzīmēju, jo es neesmu mājās ļoti bieži. Ar ģimeni kopā neatzīmējam. Patriote es esmu, bet tie svētki mani neuzrunā.

Artjoms Artonovičs, 4.klases skolnieks:

Jā, atzīmēju, bet es esmu no Mazozoliem, tāpēc svinu tikai tik daudz, cik skolā. Parasti mēs dejojam un dziedam. Es neesmu patriots, bet nezinu kāpēc, varbūt tāpēc, ka man nepatīk Latvijas ziema.

Ralfs Neškovskis, students:

Mēs ar ģimeni un draugiem parasti braucam uz Rīgu apmeklēt visādus pasākumus, kas notiek galvaspilsētā. Salūtu cenšos apmeklēt katru gadu, bet ja nesanāk, tad obligāti vēroju televizorā. Es esmu patriots, jo mīlu Latviju.

Mihails Kozlovs, žurnālists:

Es atzīmēju mājās ar ģimeni, ēdam torti. Salūtu gan ļoti reti skatāmies, jo bērni ir mazi un agri dodamies gulēt.

Andrejs Šeršens, otrās grupas invalīds:

Pasēžu mājās un tad eju uz Krastmalu skatīties salūtu. Obligāti katru gadu. Man ļoti patīk mūzika un atmosfēra, kas tur valda. Meitas apprecējušās un aizbraukušas uz ārzemēm, es viens pats, bet vienalga svinu. Es piedzimu padomju laikos, es dienēju, bet ziniet – es esmu Latvijas patriots, bet ne šīs – tagadējās Latvijas, jo man nepatīk, ko mūsu valdība dara. Ziniet, gandrīz kā padomju laikos, jo agrāk nedrīkstēja darīt vairākas lietas un šobrīd arī ir tas pats.