Kādus medijus ikdienā patērējat? (0)

Foto - Zoe Margolis, licence

2016.05.24 13:32

Mansmedijs.lv

Pētījumi liecina, ka mediju patēriņa ieradumi mainās, mediji arvien vairāk tiek patērēti nelineārā veidā.Vai tā ir, centāmies noskaidrot aptaujā ielās.

Kādus medijus un kāpēc viņi patērē - to LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas 2.kursa studentes Kintija Andersone un Elza Breidaka vaicāja Rīgas ielās sataptiem cilvēkiem.

 

Elīna, jaunā māmiņa:

Lietoju sociālos tīklus – tur uzrādās visas ziņas, kas ir svarīgas un tur viss ir pakārtots pēc manām interesēm. Es negribu lasīt visus Tvnet vai Delfi virsrakstus, kas mani neinteresē vai arī vakarā skatīties kaut kādā konkrētā laikā ziņas televīzijā.

Sabīne:

Gan internetā pieejamos, gan papīra formātā Dienu un Kultūras Dienu. Dažreiz ieskatos arī internetā Dienas mājaslapu, bet visus tos Tvnet, Delfi un viņiem līdzīgos mazāk, jo pirmais, ko tu pamani ir virsraksts un tur tie ir maldinoši – tiek uzsvērts kaut kas cits, kas beigās tekstā varbūt nav tieši atspoguļots, bet Dienā varētu teikt ir stabila, pārliecinoša informācija. Arī televīziju skatos – gan ziņu, gan informatīvos raidījumus, izklaides mazāk, bet priekšroku dodu interneta portāliem, jo tas ir visātrāk pieejamākais veids.

Ingūna, juriskonsulte:

Pamatā Tvnet, Delfi, dažreiz Apollo. Televīzijā labprāt skatos dabas raidījumus LTV7 kanālā, kā arī pa LTV skatos “Panorāmu”. Avīzes ļoti reti, kad lasu. Reizi nedēļā nopērku žurnālu “Ieva”. Darbā jāizmanto internets un, tā kā uz mājām braucu ar vilcienu, sanāk savā mobilajā telefonā palasīt ziņas. Savukārt vakarā ieslēdzu televizoru, tāpēc sanāk vairāk lietot internetu un televīziju.

Ralfs, Ints, Mārcis, skolnieki:

Viennozīmīgi internetu, jo visērtāk lietot - kabatā visu laiku pieejams. Arī televīziju, bet pārsvarā laiks skatīties sanāk tikai no rītiem.

Sanda, grāmatvede:

Lasu laikrakstus, interneta portālus, arī televīziju skatos un klausos radio. Grūti tā izdalīt, ko visvairāk, bet droši vien jau, ka interneta portālus un televīziju, jo laikrakstus nepērku bieži, bet internetu un televīziju gan patērēju katru dienu.

Elmārs, pensionārs:

Avīzes lasu, jo tur viss ir rakstīts gan par Latviju, gan par ārzemēm, par visu aktuālo, kas notiek. Pa televīziju skatos sporta raidījumus, arī radio dažreiz ieslēdzu, bet tikai, lai paklausītos skaistu mūziku.

Ilze:

Internetā amerikāņu portālus un pēc tam Apollo vai Delfi, ja ir vajadzīgas latviešu ziņas. Ziņas skatos arī televīzijā, bet arī vispirms CNN, Sky News, BBC un pēc tam varbūt TV3, LNT. Latvijas Televīziju es neskatos, jo man nepatīk, ka man dod jau gatavu viedokli. Man gribās pašai izdomāt.

Kārlis, students:

Visvairāk sociālos tīklus, interneta portālus, jo tā var ātri uzzināt visu jaunāko informāciju. Tagad jau tehnoloģiju dēļ ir iespējams telefonā noskatīties televīzijas raidījumus vai lasīt žurnālus, grāmatas. Neredzu jēgu lietot, piemēram, televizoru, ja viss ir pieejams telefonā, datorā. 

draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

KOMENTĀRICITAS DISKUSIJAS

Aptauja ielās: Vai skatāties Krievijas TV kanālus?

Sabiedrībā jau ilgstoši notiek aktīvas diskusijas par to, kāda ir Krievijas mediju ietekme Latvijas cilv ... (1) More

Kam vajadzētu darboties sabiedrisko mediju pārraudzības padomē?

Jau kādu laiku Latvijā tiek diskutēts par to, kādam vajadzētu būt sabiedrisko mediju pārraudzības modelim, vai s ... (0) More

Kādus medijus ikdienā patērējat?

Pētījumi liecina, ka mediju patēriņa ieradumi mainās, mediji arvien vairāk tiek patērēti nelineārā veidā ... (0) More

Vai pēc aizlieguma smēķēt publiskās vietās situācija ir uzlabojusies?

Jau gadu likums nosaka stingrākus ierobežojumus smēķēšanai publiskās vietās. Ja kādam no apkārtējiem ir ... (0) More

Kā atzīmējat valsts dzimšanas dienu 18. novembri?

Šonedēļ Latvijas valsts dzimšanas diena. Kā jau katru gadu notiek svinīgi pasākumi - militārā parāde, ko ... (0) More

Vai 139 eiro būs pietiekami liels pabalsts bēgļiem?

Valdība šonedēļ apstiprināja patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu, tajā skaitā paredzot pabalstu bēgļiem ... (0) More