Kā tapa mansmedijs.lv (13)

2010.05.15 01:31 autors Inta Brikše Autors

Inta Brikše

LU SZF Komunikācijas studiju nodaļas profesore


Autora pēdējie raksti

Komunikācijas studiju nodaļas portāls www.mansmedijs.lv ir studentu veidots un attīstīts.

Sākums bija projekts, ko izstrādāja Līga Rozentāla un Aija Volka komunikācijas zinātnes maģistra studiju programmas praktikuma kursā „Žurnālistikas meistarība” 2009./2010. akadēmiskā gada rudens semestrī. Kursa laikā tapa šā portāla – medija – projekts, kas studentiem dotu vidi, kurā trenēt savas žurnālista un redaktora prasmes, analizēt mediju un žurnālistikas praksi un meklēt jaunus žanrus un formātus šobrīd, kad žurnālistikai tik daudz izaicinājumu un arī neskaidrību. Pirms Ziemassvētkiem viņām pievienojās vieslektore Inga Spriņģe. Portāla tehnisko izstrādi vadīja LU datorzinātņu doktora programmas students Jānis Viklis.

Projekta sākšanas darbus uzņēmās komunikācijas zinātnes maģistra studiju programmas studente Liliāna Ozoliņa, pirmos rakstus portālam kā redaktores gatavoja Liliānas kursa biedrenes Līva Brice, Liene Pālēna un Linda Zviedrāne-Leimane. Redaktora darbu uzņēmās arī komunikācijas zinātnes doktora studiju programmas studentes Olga Procevska, Klinta Ločmele, Laura Ardava un Didzis Bērziņš.

Par autoriem, kā varat redzēt, kļuvuši arī daudzi bakalaura studiju programmas studenti, kuri realizēja mācību uzdevumus dažādos kursos.

Pirmo mērķi jau esam sasnieguši – izveidot portālu, kuru atbilstoši savām iegūtajām zināšanām un prasmēm, savā starpā sadarbojoties, veidotu bakalaura, maģistra un doktora programmas studenti un nodaļas mācībspēki. Taču apmierināti nevaram būt. Vēl daudz kas pārdomājams, diskutējams, organizējams un plānojams, lai izveidotu ciešu sazobi starp studiju kursiem un tajos iegūto zināšanu un prasmju lietojumu reālā medijā – www.mansmedijs.lv un lai studentu darbi tajā būtu redzami, dzirdami un lasāmi.

Nākamais mērķis – izstrādāt medija veidošanas modeli, lai no rudens tas attīstītos droši un stabili.

Un vēl tālākais – veidot www.mansmedijs.lv tā, lai tas nekalpotu tikai par treniņa vietu studentiem, bet veidotos par sarunu un ideju telpu mediju profesionāļiem – žurnālistiem, redaktoriem, kritiķiem un arī īpašniekiem, un ikvienam, kam rūp, kas notiek ar medijiem un žurnālistiku Latvijā un kādu vēlamies redzēt žurnālistiku un medijus nākotnē.


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI AUTORA IERAKSTI

Intelektuālās apokalipses spridzeklis

LNT Viestura Dūles un viņa komandas veidotā  „Intelektuālā apokalipse. Būt vai nebūt” noteikti biji ...

NEPLP un neaktīvā sabiedrība

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadībā turpina tapt NEPLP Sabiedriskā konsu ...

Tepat vien ir "Dienas" meklētie labie studenti

Pagājušajā nedēļā izdevniecības “Dienas Mediji” galvenais redaktors Guntis Bojārs nāca klajā ar komentār ...

Kā tapa mansmedijs.lv

Komunikācijas studiju nodaļas portāls w ... (13)