Kā vērtēt koalīcijas nepaplašināšanu ar jaunām partijām? (0)

Foto - Ieva Čīka/LETA

2014.10.30 14:47

Jaunās valdības veidošana tuvojas finišam. Pēc kompromisu atrašanas par ministriju sadali starp partijām, Valsts prezidentam vairs neesot iebildumu pret kādu no ministru kandidātiem un jauno valdību varētu apstiprināt 5.novembrī. Koalīciju veidos jau līdz šim tajā esošās partijas Vienotība, Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība, bet netiek pieaicināta Saeimā iekļuvusī Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība un Ingunas Sudrabas partija No sirds Latvijai.

Kā pašreizējās koalīcijas lēmumu nepaplašināt to ar šīm divām partijām - Saeimas jaunpienācējām vērtē cilvēki ielās? To viņiem vaicāja LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas 2.kursa studenti Kārlis Miksons un Ritvars Eimanis.

Kā vērtējat pašreizējās koalīcijas lēmumu nepaplašināt to ar Latvijas Reģionu apvienību un No sirds Latvijai?

Kristīne Čama, studente:

Īsti neizprotu, kāpēc neņem viņas koalīcijā, bet, ja runā tieši par viņu spilgtākajām sejām - Artusu un Sudrabu, tad esmu priecīga, ka viņus neņem. Ja nebūtu šo cilvēku, tad nebūtu viņiem iemesls viņus neņemt. Sudraba nepatīk, jo viņai saistības ar Krieviju un tā, bet Artuss ir vienkārši āksts.

Valentīna Petrovna, pensionāre:

Pati esmu nepilsone, tātad saprotat, ka man ir liegts balsot, bet savs viedoklis man ir. Tā kā Ingunai Sudrabai ir sava pieredze un prakse jau kā valsts kontrolierei, domāju, ka viņas iekļaušana koalīcijā varētu būt riskanta, apdraudot kādus lēmumus, piemēram, bankas Citadele pārdošanu.

Jana Kalniņa, pārdevēja:

Iespējams, vecās partijas nevēlas jaunus cilvēkus savā koalīcijā, viņiem ir labi kā ir, lai neizjauktu viņu līdzsvaru. Un vēl varētu būt tas, ka viņiem nesakrīt kopējās domas.

Viktorija Enna Baumane, studente:

Par politiku īpaši daudz neinteresējos. Protams, esmu dzirdējusi, ka notiek varas dalīšana un, ka netiek pieaicinātas konkrētās personas, bet tas ir arī viss.

Ruta Eglīte, studente:

Partijām jau nav ne vainas, bet vaina slēpjas cilvēkos, tieši Kaimiņā un Sudrabā. No Latvijas Reģionu apvienības man patīk Mārtiņš Bondars, viņu labprāt redzētu kaut kur augstāk.

Baiba Jēgere, studente:

Biju balsot, īpaši par politiku neinteresējos, bet, runājot par šīm partijām – neatbalstu ne Kaimiņa, ne Sudrabas uzskatus un vīziju par Latvijas attīstību.

Vitauts, Latvijā dzīvojošs Lietuvas pilsonis,šoferis:

Par politiku neinteresējos, jo Latvijā neesmu pilsonis. Bet, par vēlēšanām runājot, zinu, ka tās bija nesen un arī pašlaik norisinās sarunas par to, kas vadīs valsti. Zinu, ka Latvijā ir vairākas partijas, kuras cenšas tikt pie varas.