Kam vajadzētu darboties sabiedrisko mediju pārraudzības padomē? (0)

2016.05.31 13:15

Jau kādu laiku Latvijā tiek diskutēts par to, kādam vajadzētu būt sabiedrisko mediju pārraudzības modelim, vai sabiedriskās televīzijas un radio pārraudzībai vajadzētu veidot atsevišķu padomi. Tāpat - kam vajadzētu darboties šajā padomē un, vai tur būtu vieta politiķiem. Ko par šo jautājumu domā Rīgas ielās sastaptie iedzīvotāji, skaidroja LU SZF komunikācijas studiju nodaļas bakalaura programmas 2.kursa studentes Kintija Andersone un Elza Breidaka.

Gvido, skolotājs:

Sabiedriskos medijus vajadzētu uzraudzīt nozares speciālistiem, jo tikai tādi cilvēki, kas tagad vai agrāk ir darbojušies medijos, zina, kas un kā notiek. Nekādā gadījumā tur nedrīkst būt politiķi. Viņiem ir sava vieta. Politiķi jau tagad dara lietas, par kurām neko nesaprot.

Andris, pensionārs:

Man vienalga. Lai strādā tie, kas tur grib strādāt. Mani tas neietekmē.

Ansis:

Tur varētu būt ne tikai cilvēki, kas pēc profesijas ir žurnālisti, bet arī politiķi, jo katram ir savas zināšanas un prasmes.

Ilona, bibliotekāre:

Padomē jāstrādā cilvēkiem, kam ir liela pieredze un zināšanas par medijiem Latvijā, kā tie darbojas.

Rita, skolotāja:

Tur jau korupcija ir jebkuros slāņos iespējama. Manuprāt, atbilde nevar būt viennozīmīga. Ja tas būtu teiksim valsts varas rokās, tad atkal varētu būt kā kaimiņvalstī Baltkrievijā, kur ir varbūt kaut kādam vārdam nebrīve. Es domāju, ka tur ir jābūt kaut kādai neatkarīgai instancei, pilnīgi ne no kādiem slāņiem.

Anna, friziere:

Man nav ne jausmas, kam vajadzētu pārraudzīt sabiedriskos medijus. Galvenais, lai cilvēki, kas tur būs tajā padomē, zina, ko dara un kāpēc to dara.

Normunds, projektu vadītājs:

Protams, ka speciālistiem. Politiķi ir ieinteresēti izpildīt savas partijas “uzstādījumus” nevis izvērtēt situāciju un pieņemt objektīvus lēmumus.

Baiba, strādā valsts iestādē:

Noteikti nozares speciālistiem un sabiedrības pārstāvjiem. Domāju, ka politiķu iesaistīšana nebūtu pieļaujama, jo, sadalot finansējumu sabiedriskajiem medijiem, varētu tikt ietekmēta informācijas atspoguļošana. Pareizi būtu, ja kādu daļu no finansējuma sabiedriskie mediji saņemtu no abonēšanas maksas, tad konkurences ietekmē notiktu, piemēram, LTV1 programmas straujāka attīstība.