Kas notiktu, ja Ebolas vīruss sāktu izplatīties arī Latvijā? (0)

Foto - Edijs Pālens/LETA

2014.10.20 13:00

Ebolas vīrusa izplatība satrauc cilvēkus visā pasaulē. Kaut arī eksperti vīrusa uzliesmojuma iespējamību ārpus Āfrikas vērtē kā zemu, pilnībā izvairīties no atsevišķiem gadījumiem neesot iespējams. Latvijas atbildīgās amatpersonas pirmdien skaidroja, ka Latvija saskarsmei ar Ebolas vīrusa pacientiem, vīrusa identificēšanai un kontrolēšanai ir gatava. Bet, ko domā cilvēki ielās? Kas notiktu, ja Ebolas vīruss sāktu izplatīties arī Latvijā?

Vaicāja topošās žurnālistes - LU SZF LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas studiju bakalaura programmas 2.kursa studentes Liene Lūsīte un Kristīne Lemberga.

Pāvels Savčenko, matrozis uzņēmumā Anthony VD:

Zinot mūsu veselības sistēmu, mēs absolūti neesam gatavi šādai situācijai. Ja vīruss tiktu līdz Vācijai, nav izslēgta iespēja, ka tas varētu nokļūt arī šeit. Mūsu veselības sistēmas dēļ mums vajadzētu par to vairāk domāt.

Ligita Levizere, Rīgas satiksmes noliktavas darbiniece:

Vai jūs patiešām iedomājaties, ka tas ir iespējams? Jūs ko! Es domāju, pie mums tas gandrīz nav iespējams, neesam netīrīga tauta. Tas ir vairāk tur…

Liene Liepiņa, studente:

Ja šāds vīruss nonāktu Latvijā, noteikti nekas labs nenotiktu. Tas apdraudētu visu tautu.

Mihails Uršuļskis, pensionārs:

Visi būtu miruši. Mūsu valdība un medicīna ir par to atbildīga. Vajadzētu Veselības ministrijai nopirkt kādas vakcīnas, jo paši jau tādas saražot nemākam.

Kristaps Melderis, mācās Rīgas celtniecības koledžā:

Pēc informācijas, kas man ir ienākusi, Austrumeiropa un Rietumeiropa ir gatava šim visam. Es domāju, ja Latvijā kas tāds notiktu, kaut kā mēs tiktu galā, bet, cerams, tas nenonāks līdz mums.

Dārta Raudzupa, 6. klases skolniece:

Droši vien visiem būtu jābūt daudz piesardzīgākiem. Noteikti tiktu nošķirti tiek, kas ir saslimuši. Varbūt būtu kādas īpašas vietas, kur apmestos cilvēki.

Laura Bergmane, studente:

Es domāju, ka nekas nenotiktu, mēs esam spējīgi cīnīties pret to - vismaz tā esmu lasījusi, ka nekas traks nenotiku.