Latvijas Radio Latgales multimediju studija paredz darbu sākt 1.jūlijā

Foto - Edijs Pālens/LETA

2016.05.13 14:05

Madara Katlapa

LU SZF Komunikācijas zinātnes 2.kursa studente

Sintija Jankauska

LU SZF Komunikācijas zinātnes 2.kursa studente

Latvijas Radio Latgales multimediju studijas projekta īstenošanai ir piešķirti 155 054 eiro un studija savu darbu plāno uzsākt 1. jūlijā, pastāstīja studijas projekta vadītājs, bijušais Latvijas Radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts.

Projekta saknes meklējamas jau pagājušajā gadā, kad Latvijā sāka spriest par situāciju ar informatīvo telpu hibrīdkara apstākļos un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu  padome (NEPLP) vērsās Saeimā ar politisko iniciatīvu multimediju studijas izveidei.

Kā stāsta Dz. Kolāts, sākumā bija domāts veidot Latvijas Radio un Televīzijas studiju, tomēr resursu pietika tikai radio studijas izveidei. Tikmēr televīzijas studija gaida tālākos lēmumus, lai arī tā varētu sākt darboties.

Multimediju studijas galvenais potenciāls ir ražot multimediāla satura projektus, tajā ietverot audio, video, tekstu un sociālās platformas. ''Šā gada uzdevums ir šo studiju izveidot, noformēt komandu un sākt ražot satura produktu, pamazām no vienkāršākā ejot uz sarežģītāku. Mērķis ir, lai šī studija būtu spējīga ražot programmu, ne tikai, kas sākumā būtu kā sižets Latvijas radio ziņām un citiem raidījumiem, bet arī tā spētu darboties autonomi un veidot sižetus reģionālajā tīklā," sacīja Dz. Kolāts.

Tāpat jāņem vērā, ka saturs paredzēts Latgales iedzīvotājiem – vidēja un vecāka gada gājuma cilvēkiem, kā arī jauniešiem, lai viņi nedotos prom no Latgales.

Šā gada izmaksas studijas izveidei un darbības uzsākšanai ir noteiktas 155 054 eiro apmērā, tajā iekļaujot 53 383 eiro aparatūrai, telpu remontam, biroja tehnikai, 19 000 eiro uzturēšanas izdevumiem – internetam, elektrībai, signalizācijai, kā arī 75 207 eiro, kas paredzēti darbinieku algām.

Sākumā studijā plānots darbs astoņiem cilvēkiem – diviem producentiem un sešiem korespondentiem. Uz darba vietām izsludināts konkurss. "Tāda ir nosacītā situācija sākumā. Vēlāk veidosies jau lielās programmas bloki, kad radīsies akūta vajadzība pēc programmu vadītāja, kura pamatdarbošanās ir interviju un diskusiju vadīšana gan tiešraidē, gan ierakstos. Nu tad jāskatās, kurš no producentiem būs potenciāli gatavs šādam karjeras paaugstinājumam," paredz Dz. Kolāts.

Kā pastāstīja projekta vadītājs, viņa uzdevums ir šo studiju izveidot tehniski, telpiski un radoši. "Es nodarbojos ar tehniski saimnieciskiem jautājumiem, lai būtu sagatavotas visas līgumiskās attiecības, kā arī telpu noma. Tāpat arī esmu konkursa komisijā pie cilvēku vērtēšanas. Mana atbildība ir, lai studija būtu gatava sākt darbu tādā vai citā apmērā, kā bija teikts iepriekš."

Pieteikšanās darbam Latvijas Radio Latgales multimediju studijā notiek līdz 16. maijam, pieteikumu nosūtot elektroniski uz radio@latvijasradio.lv.


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Ziņas"

“Ģenerālplāna” līdzautore: Nebaidos no pretējiem uzskatiem

Dienā, kad sazvanāmies ar žurnālisti  Ingu Spriņģi, viņa gaida lidmašīnu uz Briseli. Tur Eiropas Pa ...

Justam novēl spožu nākotni

Eirovīzijai nav konkrēta formāta, kas ļautu korekti un objektīvi vērtēt katru mākslinieku atsevišķi, tāp ...

Latvijas Radio Latgales multimediju studija paredz darbu sākt 1.jūlijā

Latvijas Radio Latgales multimediju studijas projekta īstenošanai ir piešķirti 155 054 eiro un stud ...

Trešais LTV valdes loceklis - Ivars Priede

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekli finanšu vadības jautājumos apstipināts bijušais izdevniecī ...

Viens no LTV valdes locekļiem vēl domā, vai kandidēs atkārtoti

Nedēļa laika atlicis, lai kandidāti pieteiktos konkursā uz divām Latvijas Televīzijas valdes locekļu vie ...

Bez vienošanās sola izmaiņas žurnālistu akreditācijā tālāk nevirzīt

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) neatbalsta Valsts kancelejas (VK) sagatavotos grozījumus Ministru K ...