Mīti, bailes un mērķi. Stāsts par piedzīvoto praksē (2)

Foto - c.cloudberry/ Joakim Lind
2010.12.08 15:26

Inga Cīrule

LU komunikācijas studiju bakalaura programmas studente

Tas brīdis bija pienācis. Katram komunikācijas zinātnes studentam, kurš godīgi mācījies un nonācis līdz 3. kursam, bija jādodas praksē,atbilstoši izvēlētajam studiju modulim. Tāpēc arī es devos ārpus fakultātes mājīgajām telpām, lai novērotu un galvenais - arī pati praktiski darbotos sabiedrisko attiecību (SA) nozarē. Kā nokļuvu līdz savai prakses vietai komunikāciju aģentūrā Edelman Affiliate šoreiz nestāstīšu, labāk pievērsīšos tam, kā man tur veicās.

Par laiku, ko studenti pavada savās prakses vietā parasti klīst visdažādākās baumas, nostāsti un pat mīti, kas būtiski atšķirās viens no otra - sākot ar studentu slinkošanu divu mēnešu garumā līdz pat tādam darba apjomam, ka praktikantam nav laika ieturēt maltīti un gulēt, jo jātiek galā ar visu, ko prakses vadītājs norādījis „praktizēt”. Man šajā ziņā ir paveicies, jo nenākas ieslīgt nevienā no galējībām. Principā tas nav vienīgais, ar ko man ir paveicies prakses vietā, proti, neskatoties uz to, ka birojā katru dienu atrodās 12 cilvēki, tie ir draudzīgi gan savā starpā, gan attiecībā pret mani. Jau līdz šim, prakses laikā gadījies ne viens vien kuriozs piedzīvojums, kas saistīts ar atkritumu tvertņu pārvadāšanu, ilgām telefonsarunām ar pensionāriem, mākslinieciskajām izpausmēm, krāsojot tehnisko plānu un sarkanbaltām svecēm uz balkona Lāčplēša dienā. Ir jauki, ka šādi neplānoti atgadījumi nesabojā visu dienu, bet gan padara to jautrāku. Apkārt valdošā pozitīvā attieksme ir viens no iemesliem, kāpēc katru dienu dodos uz aģentūru, ja ne ar smaidu uz lūpām, tad vismaz ne ar dusmās savilktu pieri. Principā varu teikt, ka iepriekš dzirdētie mīti neatbilst patiesībai - ne par praktikantu izmantošanu nebeidzamo radošo ideju ģenerēšanai, ne par pārlieku spēcīgi iemācīto akadēmisko domāšanu, kas traucē reāli darboties nozarē. Saprotu, ka viedoklis ir subjektīvs, tomēr tas priecē.

Protams, nevaru apgalvot, ka pēc trīs nedēļu ilgas prakses esmu pilnībā izpratusi komunikācijas aģentūras darbības principus, bet varu apgalvot, ka tika iepazītas daudzas jaunas un nebijušas lietas. Ik dienu, paralēli patstāvīgajam projektam, tieku piesaistīta arī citiem projektiem, neiztik arī bez mediju monitorēšanas, mediju kontaktu saraksta atjaunošanas un citām tehniskām lietām, bet, piekrītu, ka visam jābūt līdzsvarā, tāpēc tas mani itin nemaz nesatrauc. Plus, bonusā drīkstu dzert kafiju, cik vēlos.

Ja pirms prakses sākšanās biju satraukta un nobijusies, tad tās nebija bailes no atbildības vai jaunā un nezināmā, drīzāk - bailes pašai no sevis. Izklausās dīvaini, bet tā ir patiesība. Mani pārņēma bažas par to, vai man tik tiešām patiks tas, ko biju mācījusies divus gadus – sabiedriskās attiecības. Pēķšņi tiku ievilkta šaubu ēnā, nesaprotot ko pati vēlos, vienīgi apzinoties, ka tikai prakses laikā pa īstam sapratīšu, vai pirms gadiem izdarītā izvēle bija pareiza. Tagad neskaidrības ir zudušas un esmu izvirzījusi sev jaunus mērķus. Un tie ir saistīti ar SA. Raugoties tuvākajā nākotnē, droši varu teikt, ka konkrētā nozare ir īstā vieta man, un tur vēlos sevi pierādīt. Kā tas izdosies, varēšu spriest tikai pēc ilgāka laika. Vēl ir daudz darāmā gan praksē, gan skolā. Ceru, ka sevi realizēt izdosies man un maniem kursabiedriem, lai sasniegtu gandarījuma sajūtu!


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Sabiedriskās attiecības"

Pirmā pieredze attiecībās. Sabiedriskajās attiecībās

Kā sabiedrisko attiecību studenti prot lietot praksē savas teorētiskās zināšanas? To noskaidrot bija mēr ...

Projektu birža. Sony dieva vēstījums

Kādā 2. maija rītā, kad LU SZF sabiedrisko attiecību moduļa studenti bija ceļā uz fakultāti, arī es, nev ...

Projektu biržā uzsit pirmos punus

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes 2.kursa studenti pasniedzējas I ...

Mednis: Hesburger kļūdījās, bet tā zīmols necietīs

Uzņēmums Hesburger izsauc tvitera lietotāju dusmas, draudot vērsties tiesībsargājošajās iestādēs par dal ...

Kā studenti vērtē Swedbank komunikāciju?

Komunikācijas eksperti jau pauduši viedokļus par Swebank komunikāciju laikā, kad Latvijas iedzīvotāji n ...

Modes profesija ar "garoziņu"

Gribēju būt sava laika pavēlniece. Tā izšķiršanos par labu sabiedriskajām attiecībām komentē Signe Reinh ...

Ilze Borodkina
23:02 08.12.2010
Ir priecīgi lasīt un klausīties, kā pa vienam vien, viens pēc otra cilvēki, ar kuriem kopā aizvadīti nu jau teju divi ar pusi gadu, atrod savu vietu pasaulē un savu īsto jomu. Un prieks arī par to rakstā jaušamo reālistisko apziņu, ka dzīve nav rožu dārzs, bet ja to dzīvo ar pozitīvu attieksmi, vēlmi pašam iet, darīt, augt un mācīties, tad rozēm to ziedu izrādās krietni vairāk kā ērkšķu. Lai Tev izdodas. :)
Margarita
19:38 08.12.2010
ļoti iedvesmojoši, paldies, Inga! Arī man praksē pašlaik iet tīri forši - nav ne ellīgi grūti, nav arī garlaicīgi. :)