Par savas pasaules kritiku

Foto - Casey Fleser, licence
2010.11.08 06:14 autors Liene Pālēna Autors

Liene Pālēna

LU SZF Komunikācijas studiju maģistrante


Autora pēdējie raksti

Izlasot kāda lasītāja komentāru pie mana iepriekšējā bloga ieraksta, par to, kāds visam uzrakstītajam ir sakars ar portālu, kas koncentrējas uz mediju kritiku, es nedaudz aizdomājos. Nedaudz pārslēdzu savu prātu un nedaudz apsvēru visu. Un tiešām man jāpiekrīt, tam nav pilnīgi nekādas saistības ar mediju kritiku. Bet pat vēl vairāk – nekad neesmu domājusi, ka kaut kam no manis uzrakstītā šeit, bloga sadaļā, būtu jākoncentrējas uz kaut ko tik lielu un visaptverošu, kā mediju kritika. Tas vienkārši ir stāsts par mani un stāsts par pārmaiņām. Izvēlēties uz gadu pilnībā mainīt savu dzīvi. Tas pa lielam ir stāsts par to, vai tas ir vajadzīgs. Un tas ir stāsts par pasauli manī un mani pasaulē. Šobrīd pasaule manī tiešām ir tik liela, ka man vajadzīgs mans mazums. Ar nepacietīgu bērna sajūsmu gaidu to brīdi, kad uz divām nedēļām viesošos Latvijā. Nemaz nešaubos, ka šogad Ziemassvētku prieks būs daudzreiz lielāks, kā citkārt. Prieku nemazināja pat fakts, ka mans atpakaļ reiss Rīga-Prāga-Ļubļana tika anaulēts, kā dēļ man būs jāpavada vesela diennakts Prāgā, gaidot nākamo. Tagad tas šķiet pat jauki – diennakts Prāgā. Dzīvojot Slovēnijā, esmu aptvērusi, cik pasaule tomēr ir mazi liela. Šķiet viss ir tavā galvā. Tavi labākie draugi dzīvo Ņujorkā, Anglijā, Latvijā, Norvēģijā. Tu gribi pavadīt mēnesi kā brīvprātīgais Indijā. Reizēm, esot savā istabā, tu domā tos mūžīgos jautājumus, ko tieši šajā brīdī dara Džūda Lovs vai ko Bareks Obama ēda vakariņās. Un vēlreiz tu saproti, ka viss ir tik neaptverami saistīts.

Latvija vs. Slovēnija caur MCdonalda prizmu

Un ir brīži, kad es pastiprināti domāju par Latviju. Reizēm man ir bail, ka man pietrūkst Rīgas steigas, mācīšanās līdz rītausmai, sabiedriskais transports (protams, leģendārākais trolejbuss) un visi citi mani Latvijas mazumi un lielumi. Bet ir brīži, kad es domāju par tām labajām lietām šeit. Piemēram, cik jauki būt studentam Slovēnijā un saņemt tās daudzās atlaides. Piemēram, ja esi students šeit, tu vari iegādāties studentu īpašo piedāvājumu MCdonaldā. Tajā ietilpst mazais dzēriens, mazie frī kartupeļi, salāti, Big Mac un saldējums. Un par to visu jāmaksā tikai 2 Eiro. Tajos brīžos es apskaužu manus studentu draugus šeit, jo man par to jāmaksā apmēram 4 reizes vairāk. Ja Slovēnijā ir atlaides studentiem, tad tās visbiežāk nav 5 vai 10 procenti, bet tiešām iespaidīgas atlaides. Viņu sistēma gan strādā labi, jo nekādas viltotās apliecības nederēs – šeit viss ir elektroniski un telefoniski. Es gan īsti nesaprotu, kā tieši. Protams, es jau saprotu, ka pa lielam tie tādi mazie dzīves sīkumi vien ir. Un man nemaz nav šaubu, ka Latvija ir mana mīļākā vieta uz pasaules. Neatkarīgi no tā, vai MCdonaldā ir vai nav studentu atlaides.


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI AUTORA IERAKSTI

Par savas pasaules kritiku

Izlasot kāda lasītāja komentāru pie mana iepriekšējā bloga ieraksta, par to, kāds visam uzrakstītajam ir sakars ...

Par kultūru atšķirībām un studentiem Slovēnijā

Slovēnija turpina pārsteigt. Tūlīt jau pagājuši divi mēneši, kopš atrodos šeit un pēdējās nedēļās laiks skrien ā ... (2)

Kurā informācijas telpā atrodos es?

Tas ir jautājums, ko pēdējā laikā diezgan bieži sev uzdodu. Izlemjot gadu dzīvot un strādāt Slovēnijā Eiropas Br ... (9)