Pirmais gads

2011.05.19 01:10 autors Vita Dreijere Autors

Vita Dreijere

Šoreiz es jums pastāstīšu, kā pār mani nāca "apgaismība". Gluži ar zibens spērienu no skaidrām debesīm to nesalīdzināt. Arī kā sitiens ar āmuru pa pieri tas nebija (nekad gan neesmu saņēmusi sitienu ar āmuru pa pieri, par ko arī nesūdzos, bet pieļauju, ka tad sajūta tomēr cita). Situācija bija vienkārša - sēdēju un sapratu, ka portālam Mans Medijs ir apritējis pirmais gads.

Neesmu ar Mans Medijs no tā pirmssākumiem, tāpēc par to, kā portāls tapa, vislabāk var uzzināt Intas Brikšes rakstā, ko varat izlasīt šeit. Aktīvāk gan Mans Medijs sāka darboties tikai pērnruden, kad portālu iedzīvināja topošie žurnālisti, 3.kursa studenti.

Domājot par paveikto, šķita interesanti papētīt - ko tad šī gada laikā visvairāk esat lasījuši? Sastādīju lasītāko rakstu topu (pēc Google Analytics datiem):

Mans Medijs pirmā gada lasītākais raksts - "20., 30.gadu sieviešu mode un dzīves stils žurnālā Atpūta". Par ko ir žurnālistikas studentes Danas Daudišas raksts nav gari jāskaidro, jo virsraksts jau daudz ko pasaka.

Otrais lasītākais raksts - Dienas žurnālista Ata Rozentāla un žurnālistikas studentes Martas Lenkevičas intervija ar izdevniecības Santa galveno redaktori Santu Anču "Santa rada pasaku pasauli". Šķiet, ka tas ir bijis sociālajos tīklos visvairāk apspriestais Mans Medijs raksts.

Arī trešais lielākais lasītāju skaits ir bijis intervijai - tikai pavisam nedaudz no Santas Ančas intervijas lasījumu skaita ziņā atpaliek LTV žurnālista Arņa Krauzes un žurnālistikas studentes Anetes Ugaines intervija ar izdevniecības Dienas mediji galveno redaktoru Gunti Bojāru "Bojārs: par Koziolu, viņa darījumiem un parādiem mēs nerakstīsim".

Daudzus sasmīdināja ceturtais populārākais Mans Medijs raksts - studentu luga par žurnālu Rīgas Laiks. Lugai "Reiz Rīgas Laiks" ir vesels autoru kolektīvs un es sev atļauju nosaukt visus - tie ir komunikācijas zinātnes 2.kursa studenti Šarlote Abiļēviča, Alise Gurenko, Austris Lazdovskis, Elīna Ozoliņa, Baiba Runce, Ilze Vēbere, Zane Krēsliņa.

Piektais lasītākais materiāls nav vis raksts, bet gan diskusija, kas izvērtās par aktuālo jautājumu "Vai facebook.com varētu izkonkurēt draugiem.lv?".

Sesto vietu lasītāko rakstu topā ieņem žurnālistes Ingas Spriņģes bloga ieraksts "Man ir bail par Jutu Strīķi". Inga to rakstījusi Amerikā, pēc tam, kad izskanēja informācija par KNAB priekšnieka vietnieces saņemtajiem draudiem.

Arī septītajam populārākajam rakstam autore ir Dana Daudiša - tā ir intervija ar dīdžeju un radiobalsi Tomu Grēviņu "Toms Grēviņš: gribu strādāt normālā vidē, un tā ir mana revolūcija".

Astotais lasītākais bijis raksts "101! Dalmācietis? Nē! - Radio!", plašs raksts par Radio 101, ko rakstīja vesels autoru kolektīvs - komunikācijas zinātnes 2.kursa studentes Jūlija Ņikitina, Madara Briede, Laura Zaharova, Liene Vītola, Viktorija Gabrjuna un Baiba Krūmiņa.

Devītākais populārākais materiāls ir LTV žurnālista Jāņa Gestes un žurnālistikas studentes Ilgas Lēmanes intervija ar žurnāla IR galveno redaktori Nelliju Ločmeli "Nebūvējam gaisa pilis".

Desmitais lasītākais ir raksts "Es pats esmu gudrs", manis pašas bloga ieraksts, kurā publicēti žurnālistu, politiķu un sabiedrisko attiecību speciālistu spilgtākie citāti no mana maģistra darba intervijām.

Kā redzat, lasītāko rakstu spektrs ir plašs - no nopietniem rakstiem un intervijām līdz pat rakstiem, kas tapuši arī, lai nedaudz padauzītos.

Un tagad sāksies raksta pateicību daļa. Pirmkārt, gribu pateikt paldies visiem studentiem, kas iesaistījušies portāla veidošanā (sevišķi tiem, kas paši piesakās to darīt brīvprātīgi). Tāpat paldies aģentūrai LETA un Dienai par izpalīdzēšanu ar fotomateriāliem. Paldies visiem rakstu un interviju autoriem, gan LU pasniedzējiem, gan mediju profesionāļiem. Uzrunājot pieredzējušos mediju žurnālistus piedalīties intervijās kopā ar studentiem, pārliecinoši lielākajā daļā gadījumu kolēģi ir piekrituši nekavējoties. Tas priecē. Paldies arī tiem intervējamajiem, kuri nekavējoties piekrituši intervijām un atbildējuši uz daudziem topošo žurnālistu zvaniem, nerēķinot, vai šajā platformā iegūs pietiekamu publicitāti vai nē. Protams, liels paldies tiem, kas lasa, lai arī nekomentē.

Pēc visām pateicībām gribētu izteikt vēl vienu klišeju - Mans Medijs tiešām ir tikai sava ceļa sākumā. Turpinām veikt tehniskus uzlabojumus un domājam par saturisko attīstību, lai nodrošinātu maksimāli interesantu un daudzveidīgu saturu. Ja jums ir ieteikumi, droši rakstiet - mansmedijs@lu.lv.

Kas zina, ko te izlasīsim, kad Mans Medijs būs apritējuši pirmie 20 gadi?


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI AUTORA IERAKSTI

Žurnālistika nevar eksistēt sprostā

Atceros to dienu, kad uzzināju, ka laikraksts „Diena“, kurā biju izaugusi kā žurnāliste, ir pārdots. Iep ...

Darba mamma

Kādā pavasara pēcpusdienā pirms aptuveni pieciem gadiem mēs ar Intu bijām iegrimušas nopietnā sarunā. Ab ...

3

Neesmu kopā ar portālu Mans Medijs kopš tā dzimšanas. Adoptēju to pēc pusgada. Īpaši laba māte gan neesm ...

Ne par Vinniju Pūku

Reiz pirms apmēram pusotra mēneša, braucot tramvajā, pati ar sevi pārspriedu idejas rakstiem, prātā ie ...

Pirmais gads

Šoreiz es jums pastāstīšu, kā pār mani nāca "apgaismība". Gluži ar zibens spērienu no skaidrām debesīm t ...

Speršana

Elektrība sper. Zirgi sper. Kaušļi sper. Šoreiz gribu rosināt domāt par to, vai sper arī mediji.(3)