Rada mediju no nulles

Foto - ekrānšāviņš no aplikācijas NOD

2015.05.04 11:54

Pēc 10 gadu žurnālistes darba vienā no vadošajiem Francijas laikrakstiem Le Figaro, rakstot par medijiem, tehnoloģijām, inovācijām un biznesu, Marī Katrīna Bēta nolēma uzsākt mobilo ziņu servisu, kas pielāgo saturu lietotāja interesēm un ērtākajam laikam. Tā nosaukums ir „Ziņas pēc pieprasījuma” („News On Demand”, NOD).

Ideja uzsākt šo projektu M.K.Bētai radās arvien pieaugošā informācijas apjoma dēļ, ar ko cilvēkiem jāsastopas ik dienu. „Bija sajūta, ka informācijas apjoms nepārtraukti palielinās un mēs nekļūstam labāk informēti, jo nepietiek laika izlasīt visas šīs ziņas,” norāda aplikācijas radītāja. Savā pieredzē viņa dalījās Pasaules preses brīvības dienas konferencē.

“Piemēram, ja jūs neesat sekojis ziņām trīs dienas, mēs nodrošināsim jūs ar informāciju par trim nozīmīgākajiem šo dienu notikumiem piecu minūšu laikā,” atklāj M.K.Bēta. Katrs raksts ir datēts un tam pievienota informācija, cik laika prasīs tā izlasīšana, tādejādi lietotājs var izvēlēties, cik daudz laika viņš vai viņa gatavs atvēlēt katram nozīmīgajam stāstam. Mobilā aplikācija sāka darboties tikai pagājušā gada rudenī un ir kļuvusi visai populāra to cilvēku vidū, kas ļoti augstu vērtē savu laiku. „Esam guvuši neticamu lietotāju atsaucību. Viņi mums raksta, ka vienas nedēļas laikā ir saņēmuši vairāk ziņu, nekā visa pērnā gada laikā, un tā ir ļoti interesanta parādība,” uzsver aplikācijas autore. M.K.Bēta stāsta, ka bija interesanti analizēt auditoriju un tās ziņu lietošanas paradumus, jo sākotnēji bija domājusi, ka cilvēki lasīs tikai virsrakstus un pāries uz nākamajiem stāstiem, taču tendence rāda, ka cilvēki tiešām atrod laiku katram rakstam un tiešām to izlasa.

Aplikācija NOD neveido savus stāstus, bet nodrošina cilvēkus ar rakstiem, ko jau radījuši interneta laikraksti. Tādejādi NOD loma ir aizvest cilvēku pie raksta interneta ziņu platformā, ja tas viņam šķiet svarīgs. Katrai ziņu vienībai pievienota ieinteresējoša rindkopa, un aplikācijas lietotājs var izvēlēties “pabīdīt” saturu pa labi, atzīstot to par interesantu un nozīmīgu, vai pa kreisi, ja informācija nešķiet svarīga. Pēc zināma laika aplikācija “iemācās” lietotāja vēlmes un nodrošina viņu ar līdzīga veida informāciju, tādējādi kļūstot par labāko ziņu avotu.

Aplikācija ir domāta ļoti aizņemtiem cilvēkiem, kam ir citas prioritātes, taču, kas vēlas būt informēti par pasaulē notiekošo. „Piemēram, jaunas, strādājošas māmiņas vai zinoši profesionāļi, kam jāorientējas pasaules norisēs, jo tās tiek pārrunātas ar draugiem. Tāpat viņiem jārūpējas par savām ģimenēm un neatliek laika ik rītu veltīt stundu laikraksta lasīšanai,” norāda M.K.Bēta. Viņa ir pārliecināta, ka aizņemta auditorija, kas vēlas sekot līdzi jaunākajam ziņām, nespēs atrast visu sev nepieciešamo informāciju, piemēram, sociālajā tīklā Facebook. Viņi vēlēsies iegūt koncentrētu, taču svarīgu pamatinformāciju un NOD to nodrošina.

*Raksta autore ir Anna Ūdre, Rīgas Stradiņa universitātes studente, UNESCO Pasaules preses brīvības dienas 2015 jauniešu redakcijas (Youth Newsroom) žurnāliste


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Jaunie mediji"

Rada mediju no nulles

Pēc 10 gadu žurnālistes darba vienā no vadošajiem Francijas laikrakstiem Le Figaro, rakstot par ...

Iespējai likt sevi "aizmirst" internetā ir gan priekšrocības, gan trūkumi

Jau no pirmās dienas, kopš darbojas iespēja Google izdzēst sevi no meklēšanas datiem, tā ir daudz piepra ...

#SabojāFilmu jeb kā latvieši demonstrē savu asprātību

Apliecinot savu radošumu un izdomas bagātību, latvieši ne tikai seko un izklaidējas, veicot ārzemju stul ...

Policijas modrā acs tviterī

"Iesim zaļo pīpēt. Atradām ah*** vietu," paziņoja tvitera lietotāja @_aljona.  Ja ...

Vieni komunicē trīs platformās, citi neparādās nevienā čivinātavā

Rīgas domē darbojas 60 deputāti, taču ne visi ir reģistrējušies sociālajos tīklos un pauž savu vai savas ...

Kā Rīgas mēra amata kandidāti vēlētājus sačivināja

Kā piezīme dienasgrāmatā, kā sadaļa personīgajam medijam, kā informācijas avots, kā milzu atbildība, kā ...