Trešais LTV valdes loceklis - Ivars Priede

2016.04.21 18:14

Sabīne Sokolovska

LU Sociālo zinātņu Komunikācijas zinātnes 2.kursa studente

Sabīne Blūmentāle

LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas studente

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekli finanšu vadības jautājumos apstipināts bijušais izdevniecības Dienas Žurnāli finanšu direktors Ivars Priede. Viņš konkursā izvēlēts kā atbilstošākais no 6 kandidātiem.

Kā jau ziņots, jaunu konkursu uz šo amatu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludināja 21. aprīlī. Kandidātus izvērtēja amata kandidātu nominācijas komisija. Komisijā darbojās NEPLP locekle Dace Ķezbere, padomes priekšsēdētāja Aija Dulevska, NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes loceklis Arturs Vaiders, Pārresorsu koordinācijas centra deleģētais pārstāvis Vladislavs Vesperis un Latvijas Ekonomikas attīstības foruma biedrs Ģirts Bērziņš. Tāpat tajā bija iekļauti novērotāji ar padomdevēja tiesībām – LTV arodbiedrību pārstāve Agita Cāne-Ķīle un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.

Atkārtotu konkursu uz valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos padome nolēma rīkot pēc tam, kad neizvēlējās nevienu no diviem kandidātiem, kuri bija pieteikušies iepriekšējā konkursā. Toties tajā konkursā par LTV valdes locekli programmu attīstības jautājumos tika izvēlēts Sergejs Ņesterovs, kurš šo amatu ieņēma jau iepriekš.

Konkursā tika izvirzīti trīs kandidāti – LTV valdes loceklis Sergejs Ņesterovs, LTV programmu daļas direktore Jana Semjonova un izklaides šovu producents Kristaps Valdnieks.

Viena no pretendentēm uz valdes locekļa amatu Jana Semjonova, atklāja, kāpēc nolēma tajā piedalīties: “Mans motīvs piedalīties konkursā bija milzīgs kolektīva atbalsts un vēlme nodrošināt procesu pēctecību Latvijas Televīzijas satura/programmas attīstībai”. J. Semjonova minēja, ka konkursa galvenais mērķis bija atrast vispiemērotāko kandidātu, kas spētu nodrošināt mērķu sasniegšanu. LTV programmas daļas direktore atklāja, ka pats konkursa process vairāk atgādinājis kādu seriāla scenāriju, tas esot bijis dažādu pavērsienu pilns.

Vaicāta,  vai viņa ir apmierināta ar NEPLP pasludināto uzvarētāju, J. Semjonova atbildēja, ka “Sergeja Ņesterova ievēlēšana nozīmē iesākto, labo darbu turpināšanu un pats galvenais, nodrošinās, ka saturs ir sabiedriskā medija prioritāte”.

NEPLP pārstāvis A. Dimants, vaicāts, kāda bijusi NEPLP nostāja balsojumā par LTV valdes locekļa programmu attīstības jautājumos, atzina ļoti īsi un konkrēti: “NEPLP nostāja atspoguļojas balsojumā “PAR” Sergeju Ņesterovu.”

Kā zināms, jau iepriekš bez konkursa uz pieciem gadiem tika pagarinātas LTV valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes pilnvaras.


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Ziņas"

“Ģenerālplāna” līdzautore: Nebaidos no pretējiem uzskatiem

Dienā, kad sazvanāmies ar žurnālisti  Ingu Spriņģi, viņa gaida lidmašīnu uz Briseli. Tur Eiropas Pa ...

Justam novēl spožu nākotni

Eirovīzijai nav konkrēta formāta, kas ļautu korekti un objektīvi vērtēt katru mākslinieku atsevišķi, tāp ...

Latvijas Radio Latgales multimediju studija paredz darbu sākt 1.jūlijā

Latvijas Radio Latgales multimediju studijas projekta īstenošanai ir piešķirti 155 054 eiro un stud ...

Trešais LTV valdes loceklis - Ivars Priede

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekli finanšu vadības jautājumos apstipināts bijušais izdevniecī ...

Viens no LTV valdes locekļiem vēl domā, vai kandidēs atkārtoti

Nedēļa laika atlicis, lai kandidāti pieteiktos konkursā uz divām Latvijas Televīzijas valdes locekļu vie ...

Bez vienošanās sola izmaiņas žurnālistu akreditācijā tālāk nevirzīt

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) neatbalsta Valsts kancelejas (VK) sagatavotos grozījumus Ministru K ...