Vai brazīļu futbolisti savās mājās var kļūt par čempioniem? (0)

Foto - Nunja Midia, licence

Brazīlijas izlases līdzjutēji pulcējas arī ārpus stadiona.
2014.06.13 15:52

Brazīlijā atklāts viens no gaidītākajiem sporta notikumiem pēdējos četros gados Pasaules kauss (PK) futbolā, kas ilgs mēnesi - līdz 13. jūlijam. Atklāšanas mačā ceturtdienas vakarā mājinieki brazīļi Horvātijas futbola izlasi uzvarēja ar rezultātu 3:1. Pēc sporta žurnālista un futbola eksperta Ilvara Koscinkeviča domām, Brazīlija nerādīja labu sniegumu, taču tas nemaina viņa domas, ka Brazīlijas izlase šogad kļūs par PK čempioni, finālā apspēlējot Argentīnas izlasi.

I. Koscinkevičs min, ka horvātiem tāpat kā Meksikai un Kamerūnai ir līdzvērtīgas izredzes uz otro vietu grupā. „Āfrikas komandām disciplīna bieži vien klibo, uz kā rēķina horvāti varētu viņus uzvarēt, un Meksikai bija ne pārāk labs atlases cikls,” skaidro I. Koscinkevičs.

Taču sastāvs brazīliešiem esot ļoti kvalitatīvs. „Nav superklases sastāvs, bet ir ļoti labs sastāvs ar ļoti labām rezervēm,” uzskata I. Koscinkevičs. Par lielu plusu brazīļiem Ilvars uzskata mājas sienas un tribīnes, kas noteikti viņiem palīdzēs. Futbola eksperts Anatolijs Kreipāns uzskata, ka nedz eksperts, nedz ekstrasenss, nedz arī kāds cits cilvēks nevar pateikt, kurš uzvarēs PK, taču arī, viņaprāt, tā varētu būt Brazīlija.

Līdzvērtīgos „plauktos” I. Koscinkevičs liek arī Argentīnas, Spānijas un Vācijas izlases. „Argentīnai ir superklases uzbrucēju līnija,” skaidro eksperts. „Spāņiem, protams, grūtāk ir tas, ka viņi ir pašreizējie čempioni un to titulu parasti ir pagrūti nosargāt,” uzsver Ilvars. „Taču, tā kā spāņi to ir jau vairākas reizes izdarījuši, viņiem tā nav baigā nasta.” Lai arī vācieši stipri nepārliecināja pārbaudes spēlēs, kvalitāte komandai ir, tāpēc arī min to starp TOP 4 komandām šajā PK, stāsta I. Koscinkevičs.

A. Kreipāns atzīst, ka Dienvidamerikas komandām varētu būt teritoriāla priekšrocība, spēlējot Brazīlijā, gan vides, gan klimata ziņā. „Līdz šim neviena Eiropas komanda nav uzvarējusi čempionātā, kurš notiek Dienvidamerikā,” skaidro eksperts. „Dienvidamerikas valsts (Brazīlija) tikai vienreiz ir uzvarējusi finālturnīrā, kurš notika Eiropā, pie tam tas notika ļoti sen.”

Par pašreizējās Dienvidamerikas čempiones Urugvajas izredzēm finālturnīrā A. Kreipāns uzsver, ka tās galvenokārt atkarīgas no tā, vai spēlēs urugvajiešu uzbrucējs Luiss Suarezs. „Ja viņš paspēs dabūt sportisko formu labā līmenī, kāda tā bija pagājušajā sezonā, spēlējot Liverpūlē, tad es Urugvajas izredzes vērtētu ļoti augstu,” skaidro eksperts. „Es nebrīnīšos, ja Urugvaja aizies līdz pusfinālam arī šogad.”

Par pagājušā finālturnīra finālistiem (Spāniju un Nīderlandi) I. Koscinkevičs izsakās, ka tā ir skarba izloze šādā veidā savest kopā finālistus vienā grupā. „Par Spānijas izkļūšanu no grupas man it kā šaubu nav, taču Nīderlande, manuprāt, netiks ārā no grupas,” uzskata eksperts, par iemeslu minot ne tik labo sastāvu, kā arī izlases spēlētāju nepārliecinošo sezonu.

Savukārt, eksperts A. Kreipāns uzskata, ka no grupas vajadzētu tikt ārā ne tikai Spānijas izlasei, bet arī Nīderlandei, taču tālākās izredzes izslēgšanas kārtā viņš nevērtē augstu: „Es domāju, ka Nīderlande kaut kur pa ceļam līdz pusfinālam varētu paklupt, kaut gan potenciāls šai komandai ir ļoti liels.”

Kā otrā komanda, kas varētu iziet no B grupas, pēc Ilvara domām, varētu būt Čīle. „Čīlieši maijā pārbaudes spēlē pret vāciešiem izskatījās nu ļoti labi uz Vācijas fona,” skaidro I. Koscinkevičs. „Es nevaru vērtēt komandu, skatoties tikai vienu spēli, taču, manuprāt, Čīle vispār varētu būt viens no šī turnīra pārsteigumiem.”

Par turnīra tumšo zirdziņu un pārsteigumu vienā „personā” A. Kreipāns uzskata Beļģijas izlasi. „Ļoti talantīga paaudze, beļģiem tāda izlase nav bijusi kopš 80. gadu vidus,” skaidro eksperts. „Daudzi uzskata, ka Beļģija nākamajā Eiropas čempionātā būs viena no favorītēm. Visi viņu spēlētāji ir TOP klubos, un visi ir pamatsastāvā, tāpēc uzskatu, ka viņi varētu sarīkot diezgan lielu troksni.”

*Raksta autors ir Jānis Cauņa, LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas  students