Vai esat apmierināti ar jaunajiem veloceliņiem Rīgā? (0)

Foto - Edijs Pālens/LETA

2014.11.10 08:06

Mansmedijs.lv

«Piedodiet, autovadītāji,» bet velojoslu skaits Rīgā palielināsies, tā šoruden paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs. Aizvadītajā vasarā Rīgas ielas papildināja vairāki veloceliņi, izraisot arī kritiskus vērtējumus. Vai esat apmierināti ar jaunajiem veloceliņiem – topošie žurnālisti LU SZF LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas studiju bakalaura programmas 2.kursa studenti  Ģirts Krastiņš un Aija Pakalna - jautāja cilvēkiem ielās.

Santa, latviešu valodas pasniedzēja:

Veloceliņi mani mulsina. Man ir gan velosipēda, gan auto vadītāja tiesības, tāpēc pašai reizēm iznāk braukt te ar velosipēdu, te automašīnu. Es gan īsti neesmu meklējusi informāciju, taču nesaprotu, kuram ir priekšroka nogriežoties. Bieži vien autovadītājs taču neredz, vai tur ir ritenis vai nav. Jo zaļais taču deg gan autovadītājam, gan riteņbraucējam. Tomēr ideja ir ļoti jauka. Atbalstu, ka tiek veidoti arvien jauni celiņi. Par citām alternatīvām, kas atvieglotu braukšanu, gan neesmu domājusi.

Konstantīns, students:

Nav nekādu iebildumu, visi uz ceļa sadzīvo mierīgi. Līdz šim nekādas ķibeles nav gadījušās, tas ir pats galvenais. Ir labi, ka tādus veido, tātad domā par visiem satiksmes dalībniekiem.

Inese, meklē darbu:

Grūti pateikt. Ar velosipēdu nepārvietojos, ar automašīnu nebraucu, un man kā gājējai netraucē, ka tur tādi celiņi ir.

Kristaps Dimants, students:

Man īpaši nav viedokļa šajā jautājumā, jo neesmu rīdzinieks. Taču domāju, ka ideja ir laba. Pats esmu no Liepājas un varu pastāstīt, ka cauri visai Liepājai tagad viņi sabūvēti, un tas ir diezgan ērti. Vienīgais tas nav pārāk labi, ka celiņi ir ielas malās, varētu drīzāk likt uz trotuāriem.

Raitis Viļumovs, mūziķis:

Mani apmierina, ka pa viņiem tagad var braukt, es jūtos drošāk. Tā biezā līnija ceļa malā atdala mani no mašīnām... Nē, es jau tāpat braucu pa ceļa malu, kad vēl nebija tie veloceliņi, bet tagad, kad ir norobežojums un arī meitenes var braukt. Neuztrauc arī celiņu novietojums ceļa malā, tā tas arī varētu palikt.

Iraida Tillere, strādā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja finanšu nodaļā:

Neapmierina. Pati esmu autovadītāja, skatos kā viņi brauc – nepatīk. Varētu ieteikt alternatīvu kā Vācijā vai Francijā – kad celiņš beidzas, tā galā ir nožogojums vai puķītes, tad ir gājējs drošs un riteņbraucējs tāpat.

Kaspars Gedrovičs,  IT speciālists:

Šim jautājumam ir divas puses. No vienas puses ir labi, ka ir veloceliņi, pats arī esmu velosipēdists, bet pa tādiem celiņiem es nelabprāt brauktu. No otras puses, celiņi, protams, ir laba lieta, bet nu... Piemēram, Lāčplēša ielā tas ir traģisks gadījums. No velosipēdista viedokļa tas, iespējams, ir labi, no autovadītāja ne tik.

 

draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

KOMENTĀRICITAS DISKUSIJAS

Aptauja ielās: Vai skatāties Krievijas TV kanālus?

Sabiedrībā jau ilgstoši notiek aktīvas diskusijas par to, kāda ir Krievijas mediju ietekme Latvijas cilv ... (1) More

Kam vajadzētu darboties sabiedrisko mediju pārraudzības padomē?

Jau kādu laiku Latvijā tiek diskutēts par to, kādam vajadzētu būt sabiedrisko mediju pārraudzības modelim, vai s ... (0) More

Kādus medijus ikdienā patērējat?

Pētījumi liecina, ka mediju patēriņa ieradumi mainās, mediji arvien vairāk tiek patērēti nelineārā veidā ... (0) More

Vai pēc aizlieguma smēķēt publiskās vietās situācija ir uzlabojusies?

Jau gadu likums nosaka stingrākus ierobežojumus smēķēšanai publiskās vietās. Ja kādam no apkārtējiem ir ... (0) More

Kā atzīmējat valsts dzimšanas dienu 18. novembri?

Šonedēļ Latvijas valsts dzimšanas diena. Kā jau katru gadu notiek svinīgi pasākumi - militārā parāde, ko ... (0) More

Vai 139 eiro būs pietiekami liels pabalsts bēgļiem?

Valdība šonedēļ apstiprināja patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu, tajā skaitā paredzot pabalstu bēgļiem ... (0) More