Viens no LTV valdes locekļiem vēl domā, vai kandidēs atkārtoti

Foto - Lita Krone/LETA

Attēlā vidū - Māris Skujiņš.
2016.03.10 14:48

Kristīne Antonova

LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas studente

Andra Pērkone

LU SZF komunikācijas studiju bakalaura programmas studente

Nedēļa laika atlicis, lai kandidāti pieteiktos konkursā uz divām Latvijas Televīzijas valdes locekļu vietām. Māris Skujiņš, kurš līdz šim ieņēma vienu no valdes locekļu vietām, uz kurām izsludināts konkurss, nav pārliecināts, vai kandidēs atkārtoti.

„NEPLP līdz šim nav iepazīstinājusi mani ar mana darba vērtējumu. Attiecīgi nevaru reālistiski novērtēt, vai mans profesionālais redzējums un plānotie darbi būs gana labi NEPLP ieskatā. Esmu vērsies NEPLP ar rakstisku lūgumu, taču atbilde vēl nav saņemta,” saka M. Skujiņš, LTV valdes loceklis finašu un tehnoloģiju jautājumos.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 3. martā pieņēma lēmumu izsludināt konkursu uz diviem VSIA „Latvijas Televīzija” valdes locekļu amatiem, savukārt ar esošo LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti pagarināt līgumu uz vēl pieciem gadiem. Šāds lēmums tika pieņemts pēc slēgtās NEPLP padomes sēdes, kurā izvērtēts LTV valdes locekļu darbs un viņi vairākas stundas iztaujāti. NEPLP padomes priekšsēdētāja Aija Cālīte-Dulevska skaidro, ka līgums ar I. Belti pagarināts, ņemot vērā vīziju par turpmāko LTV attīstību, viņam pausto kolektīva atbalstu, un novērtējot līdz šim sasniegto. Sēdē vienprātīgu padomes locekļu atbalstu saņēma tikai I. Belte, tāpēc uz pašreizējo valdes locekļu programmu attīstības un finanšu vadības jautājumos - Sergeja Ņesterova un Māra Skujiņa – vietām izsludināts konkurss. Vai S. Ņesterovs pieteiksies konkursā, Mans Medijs neizdevās noskaidrot.

Pieteikumi konkursam pretendentiem NEPLP jāiesniedz līdz 17. marta plkst. 16. Papildu citiem dokumentiem, pretendentiem uz valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos jāiesniedz sabiedriskā pasūtījuma vadlīnijas turpmākajiem pieciem gadiem, bet pretendentiem uz valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos – redzējumu par sabiedriskās televīzijas finansēšanas modeli, modelējot iespējamo LTV iziešanu no reklāmas tirgus.

Lai arī M.Skujiņš saka, ka īsti nezina NEPLP vērtējumu viņa darbam, LTV tehniskie darbinieki un operatori gan ir gatavi vērtēt M. Skujiņa darbu. operators Ingus Graudiņš stāsta: „Ir izmantotas iespējas, ko sniedzis Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta un Eiropas prezidentūras gads. Veidoti jauni radījumi un šovi. Tomēr, iespējams, ka ir paņemts vairāk, nekā var panest. Māris Skujiņš nav pietiekoši labi sadalījis līdzekļus - televīzijai šis gads ir smagāks nekā iepriekšējie.”

Televīzijas komunikāciju inženieris Leonīds Mucenieks skaidro: „Lielākā cerība, ka jaunā komanda ar padomi cīnīsies par tām naudām, kas vajadzīgas televīzijai. Bez naudas neviena vadība neko nevarēs uzlabot.” L.Mucenieks, kurš vada arī LTV Tehnisko darbinieku arodbiedrību, arī atzīst, ka nauda tiek novirzīta raidījumiem, bet tehnika, kas ir novecojusi un bieži plīst, paliek atstāta novārtā. Skatītāji to neredz, bet tehnika ir vajadzīga, lai ražotu vēl labākus raidījumus.

Par spīti tam, ka LTV darbinieki norāda uz dažām problēmām, darbs I. Beltes vadībā un komunikācija ar priekšniecību vērtēta pozitīvi. Aivars Cāns, operators ar 29 gadu darba pieredzi televīzijā, uzskata, ka komunikācija starp vadību un darbiniekiem notiek, tikai katram pašam ir vairāk jāinteresējas un jāstāsta par problēmām. „Tev ar karotīti neviens mutē nebaros neko. Caur kolēģu darbu ir jāpaskatās. Un pašiem savā starpā jārunā. Lielajā mājā tas agri vai vēlu nonāks līdz dzirdīgai ausij.”

Konkursa pretendentu vērtēšana norisināsies līdz 31. martam un rekomendētos kandidātus aicinās uz interviju slēgtā NEPLP sēdē. Esošās LTV valdes pilnvaru termiņš noslēdzas šā gada 8. aprīlī.


draugiem.lv   facebook.com    twitter.com Bookmark and Share

CITI RAKSTI SADAĻĀ "Ziņas"

“Ģenerālplāna” līdzautore: Nebaidos no pretējiem uzskatiem

Dienā, kad sazvanāmies ar žurnālisti  Ingu Spriņģi, viņa gaida lidmašīnu uz Briseli. Tur Eiropas Pa ...

Justam novēl spožu nākotni

Eirovīzijai nav konkrēta formāta, kas ļautu korekti un objektīvi vērtēt katru mākslinieku atsevišķi, tāp ...

Latvijas Radio Latgales multimediju studija paredz darbu sākt 1.jūlijā

Latvijas Radio Latgales multimediju studijas projekta īstenošanai ir piešķirti 155 054 eiro un stud ...

Trešais LTV valdes loceklis - Ivars Priede

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekli finanšu vadības jautājumos apstipināts bijušais izdevniecī ...

Viens no LTV valdes locekļiem vēl domā, vai kandidēs atkārtoti

Nedēļa laika atlicis, lai kandidāti pieteiktos konkursā uz divām Latvijas Televīzijas valdes locekļu vie ...

Bez vienošanās sola izmaiņas žurnālistu akreditācijā tālāk nevirzīt

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) neatbalsta Valsts kancelejas (VK) sagatavotos grozījumus Ministru K ...