Lai arī pirmās trīs sveces adventes vainagos iedegtas, vēl nav par vēlu pagatavot savējo Ziemassvētku laika rotājumu. Tāpēc piedāvājam dažas radošas idejas.
Šogad tendence ir vairāk izmantot dabīgus matetiālus, kas gan bijis raksturīgi jau dažus pēdējos gadus, norāda floristes-dekoratores Elita Vīna un Liene Kiece.
Adventes vainags jāpieskaņo mājas interjeram un videi, kurā tam būs goda vieta. Protams, tā ir gaumes lieta, bet aromātiskāku vainagu padarīs tā pamatne. “To veido no dažādiem zaļiem skujeņiem kopā ar dabīgiem, sausiem materiāliem – lapām, eikaliptiem, papardēm, magnoliju lapām, sūnām, salmiem, magoņu pogaļām,” stāsta E. Vīna.
Krāsu gamma adventes vainagam šogad ir īpaša. “Dominējoši toņi noteikti ir pasteļtoņi. Zemes toņi un balts ar melnu. Kā trends ienākuši kaltētie balinātie augi! ” apgalvo L. Kiece.
“Vainaga dekorēšanai izmantojam kaltētas apelsīnu un laima ripiņas, čiekurus, valriekstus, zīles, kastaņus, zariņus un kanēļstangas,” stāsta floriste. Taču par materiāliem jāsāk domāt laikus, tie jāievāc rudenī un kārtīgi jāizžāvē. “Kā papildinājumu dabīgajiem materiāliem var izmantot kādu lentu, striķīti, lupatiņu,” piebilst E. Vīna. Dekoratore L. Kiece arī uzskata, ka vainagu jāveido no dabīgiem materiāliem: “Jāizmanto koku zari, saknes, čiekuri, ogas, kadiķi un pārejie skujkoki, tos kopā jāmiksē kopā ar eksotisko- eikaliptiem, sukulentiem, kaltētiem augiem!”
Pats galvenais – sveces. Elitai patīk izmantot dažādas – gan resnas, gan tievas un vēl interesantāk ir tās miksēt! Viņai nepatīk izmantot spīdīgos metāla vai plastmasas svečturus. “Iesaku resnās sveces iestiprināt uz stieplēm, jo tās tāpat neizdegs līdz galam un tas būs droši. Tievām svecēm, protams, var izmantot svečturus,” iesaka māksliniece.