Cilvēks, kuram diena ilgst 36 stundas. Tāds iespaids varētu rasties par Baibu Ralli, ņemot vērā visu, ar ko viņa ikdienā nodarbojas. Baiba ir daudzpusīga persona, kuras dažādās intereses, piemēram, astroloģija, fotografēšana un bioloģija bijis labs pamats sava biznesa izveidei.
Viena no Baibas biznesa sastāvdaļām ir pārgājienu organizēšana, kas aizsākās brīvprātīgi, lai motivētu sevi iziet svaigā gaisā un vairāk kustēties.
2015. gadā viņa devās citu organizētā 30 kilometru pārgājienā gar jūru. “Aizgāju, izvērtās tas par 38 kilometriem, kur pēdējos desmit es knapi varēju noiet, jo visas malas sāpēja. Nedaudz sākās komunikācija pašai ar sevi un Visumu garīgākos līmeņos. Pēc tās reizes fizisku apsvērumu dēļ es izdomāju, ka ir jāsāk organizēt regulāri pārgājieni,” viņa atceras. Pārgājienu organizēšana, piedaloties citiem cilvēkiem, uzreiz iedod pienākumu, ka tev ir jāierodas.
Izmanto iegūtās zināšanas bioloģijā
Baiba ir ieguvusi augstāko izglītību bioloģijā. Bioloģijas zināšanas viņai noder gan pārgājienu maršrutu plānošanā, gan dalībnieku informēšanā par apkārt redzamo dabu. Gandrīz septiņus gadus nostrādājusi “Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrā”, sākotnēji kā agronome, vēlāk kā zinātniskā asistente un pētniece. Viņa bija entomoloģijas grupā, kas ir saistīta ar kukaiņu pētniecību, darbojās zinātniskos projektos, kā arī veica starptautisku ķīmijas firmu pesticīdu izmēģinājumus, lai noskaidrotu, vai pārbaudāmie pesticīdi Latvijas apstākļos darbojas atbilstoši.
Tomēr tas gluži nebija tas, ar ko aktīvā sieviete vēlējās savā dzīvē nodarboties. “Jā, tēmas ir kaut kādas manējās, ir tas dabas moments, ir arī savā ziņā tas pētnieciskais, precīzais. Tas viss ir kaut kur manī, bet ne konkrētā iestāde, ne konkrētajā kombinācijā,” saka Baiba.
Vadot pārgājienus, Baiba var izmantot savas pedagoģiskās iemaņas, kas viņu interesēja skolas laikā, kad pateicoties dažiem skolotājiem, viņu sāka uzrunāt pedagoga darbs. Viņu ieinteresēja tieši personība, kura māca. “Skolas laikā es bieži vien klases biedriem mēģināju pamācīt, kā kaut ko izdarīt. Man daudz kas padevās, es īsti nedevu norakstīt – labāk sēžam un skaidroju,” saka Baiba. Vienaudži pret viņas vēlmi mācīt esot izturējušies labvēlīgi, neesot apsmējuši, bet gan to novērtējuši. Protams, esot bijuši bērni, kuri par to smējās, bet viņa skaidro: “Es jau sākumskolas laikā iemācījos par sevi pastāvēt un mani īsti neiedrošinājās apcelt.”
Paļaujas uz astroloģiju
Baibas dzīvē daudzās intereses sākušas parādīties pēc maģistratūras, kad dzīvē esot bijušas dažādas problēmas, kuru risināšanas un sevis meklēšanas ceļā viņa nonāca līdz astroloģijai. “Mana astroloģiskā karte, tās izprašana atgrieza mani pie manas būtības, kā rezultātā tajā laikā ļoti būtiski mainījos kā personība. Tagad cenšos darīt savai būtībai atbilstošas lietas dzīvē, un mani darbi savā ziņā iet roku rokā ar manu astroloģisko karti.”
Pēc viņas teiktā, astroloģiskā karte ir tā, kas personai piešķir tās rakstura īpašības, lietas, kas dzīves laikā būtu jārealizē, lai sasniegtu savu potenciālu vai problēmas, kurām dzīvē jāiet cauri. Tā veidojas, ņemot vērā personas dzimšanas laiku, piedzimšanas vietu un konkrētu planētu atrašanos tajā brīdī.
Pārgājieni visiem vecumiem
Pārgājienu organizēšanā interese par astroloģiju palīdz maršrutu izvēlē. Pēc Baibas astroloģiskās kartes, viņas emocionālais plāns esot saistīts ar Zivju zīmi, kuras aizgādībā ir ūdeņi, purvi un slapjas vietas. Šādos apvidos Baibai patīk organizēt pārgājienus. Tāds bija, piemēram, nesen rīkotais 22 kilometru pārgājiens no Kūdras uz Ķemeriem, kura maršruts bija gan pa tūristiem paredzētām takām, gan došanās pa Baibas izvēlētām taciņām gar purviem un mežos. Šajā pārgājienā tikuši apskatīti dažādu veidu meži, sēra dīķi un izzināta Ķemeru vēsturiskā arhitektūra.
Pārgājienos var doties jebkura vecuma cilvēki, bet Baiba iesaka meklēt savu robežu, cik katrs var izturēt. Piemēram, vienā no viņas organizētajiem pārgājieniem devās vecāki, kuri nesa aptuveni septiņus mēnešus vecu zīdaini, kā arī vairākos pārgājienos ir piedalījusies pensionāre, kura savos apmēram 75 gados mierīgi nogāja lielo attālumu.
Spontānā biznesa sākšana
Sava biznesa uzsākšana un kļūšanu par pašnodarbinātu personu nenotika spontāni, gatavošanās un plānošana esot notikusi četrus gadus. Vienā brīdī Baibas idejas prātā sakārtojās un kļuva zināms, kā varētu savā dzīvē apvienot visas viņu interesējošās sfēras.
Pārgājienu organizēšana un vadīšana nav vienīgā viņas biznesa sastāvdaļa. Baiba arī sniedz bioloģijas un astroloģijas konsultācijas, kā arī fotografē un pārvalda vairākas sociālo tīklu platformas. Viena no tām ir viņas izveidotā Facebook grupa “Pārgājieni /pastaigas (Harmony)”, kurā viņa aktīvi darbojas, lai informētu cilvēkus par dažādiem pārgājieniem Latvijā un ārzemēs, kuri ir gan maksas, gan bezmaksas pasākumi. Par šīs grupas izveidošanas mērķi Baiba stāsta: “Svarīgākais ir, ka katrs cilvēks atrod savām interesēm atbilstošus pārgājienus. Mani vairāk uzrunā informēt cilvēkus par pārgājienu dažādību.”
Peļņa neesot svarīgākais
Par konkurenci biznesa tirgū, Baiba saka: “Tajā brīdī, kad es sāku koncentrēties uz konkurences momentu, es aizeju no savas būtības, un sākas kaut kādi mani iekšējie procesi, kad sāku manīt, ka tas nav mans.” Viņas darbā pelņa neesot svarīgākais. “Protams bez naudas nevar un to vajag, bet manā uzskatā nedrīkst naudu nostādīt kā prioritāti. Uz naudu es nekad neesmu koncentrējusies, drīzāk ir bijis, ka ir pienākums, ka kādu darbu vajag sasniegt, to izpildīt. Šis ir tas, ko es esmu veiksmīgi atmetusi,” Baiba saka.
Daudzās intereses un nodarbošanās viņa skaidro ar dzīvē nepieciešamo daudzveidību. Ar cilvēkiem, kuri ir skeptiski noskaņoti vai kritizējoši izsakās par viņas interesēm un nodarbošanos, viņa nestrīdoties un necenšoties kādam kaut ko pierādīt: “Ja cilvēkam interese ir, tad ejam runājam par to. Katrs mēs esam citā attīstības līmenī. Katram mums tie ceļi ir vajadzīgi citi.”